Третій рік триває високотехнологічна війна дронів. Тому наразі потрібно розв'язувати завдання, пов'язані з новими викликами, загрозами. Коптери атакують наші позиції, склади та техніку. Універсальне рішення для пригнічення зв'язку коптера з пілотом – глушилка типу «рушниця». Як працює антидронова рушниця, яка приземлює ворожі безпілотники? Українські розробки компанії «Небо наше» працюють по 3, та 5 каналам зв'язку. Вони забезпечують захист наших військових на передовій від FPV та комерційних дронів, переобладнаних під тактичні цілі.

Антидронова рушниця: як працює, принцип роботи

Основний спосіб знешкодження безпілотника – перервати зв'язок. Глушилка не стріляє по цілі в прямому сенсі. Спосіб впливу заснований на принципі направленої дії. Якщо коротко, антидрон-рушниця принцип роботи має такий:антидронова рушниця як працює

  • створює завади на каналі взаємодії між оператором та дроном;
  • блокує сигнали управління;
  • припиняє передачу інформації.

Як працює антидронова рушниця за результатом впливу на коптери: звичайний, не кастомізований FPV просто падає. Більш технологічні моделі – повертаються на базу, здійснюють аварійну посадку або спускаються на висоту до 4 метрів та висять, поки не розрядиться батарея.

На передовій потрібен багаторівневий захист. Тож застосовувати необхідно всі види радіоелектронної боротьби. Кожен з них має свої задачі та принцип дії. Великі станції РЕБ діють на відстані 1–15 км. Вони стоять за лінією фронту. Безпосередньо на передовій доцільніше використання окопних засобів РЕБ та антидронових рушниць. Кожен пристрій – це частина системи безпеки підрозділів, техніки.

Інструкція з використання антидронової рушниці

Пристрій доволі простий, щоб ним міг скористатися кожен боєць. Але глушилка для дронів вимагає швидкості реагування та досвіду. Що робити, коли є загроза атаки ворожого БПЛА:

  1. Виявити дрон за допомогою тепловізора, приладу нічного бачення, візуально.
  2. Здійснити прицілювання у той бік, де літає коптер.
  3. Натиснути кнопку, тримати прилад наведеним на дрон, поки він не впаде, зависне чи здійснить аварійну посадку. 

У разі успішного приземлення військові можуть завантажити карту польотів, дізнатися, де літав борт, що знімав. В умовах, де неможливо розгорнути окопні системи, це єдиний засіб знешкодити маленький та швидкий коптер. В ідеалі така рушниця має бути в кожному підрозділі. Навіть якщо сигнал не повністю задавлений, пілот втрачає картинку та можливість нормально керування бортом, тому БПЛА може бути втрачений. 

Як працює рушниця-антидрон та правила безпеки

Такі прилади створюють потужне випромінювання для глушіння сигналу. Не рекомендується одному стрільцю використовувати рушницю понад 30 хвилин на день. Акуратно працюйте з огляду на те, щоб не вивести з ладу і свою техніку. 

Обов'язково дотримуйтеся тих же заходів безпеки, що й при роботі з іншою зброєю для ураження ворожої техніки: відпрацював – швидко змінив локацію. Такий принцип допоможе знизити ризики прильотів. Пам'ятайте: завжди є загроза, що поруч працює інший дрон. Він може коригувати вогонь. 

Переваги та недоліки, перевірені на практиці

Такі пристрої тривалий час використовуються на передовій. Бійці зазначають, що це ефективний спосіб врятувати життя. Рушниця доречна для роботи різних підрозділів: при обороні, наступі, штурмі. Адже перед ворожою атакою майже завжди летять FPV-дрони. Що пропонує рушниця-антидрон для тактичних переваг:як працює антидронова рушниця

  1. Універсальні зарядні пристрої – працюють від джерел 12 та 220 В.
  2. Потужні охолоджувальні кулери та радіатори дозволяють працювати стабільно, без перерв на охолодження та критичних перегрівів. 
  3. Швидка зарядка для батарей – всього за 4 години. 
  4. Окремий вибір діапазонів – від 0,9 ГГц до 5,8 ГГц.

Максимальна дальність роботи пристроїв – 800 метрів. Цього вистачає для захисту при пересуванні та утриманні позицій. Технічних недоліків на практиці виявлено не було. Однак рушниця, на відміну від інших систем РЕБ, не передбачає дистанційного управління. Обов'язкова присутність стрільця для націлювання та утримання цілі. Не підійде глушилка для використання в русі, в машині. Боєць мусить зупинитися, зафіксувати ціль, супроводжувати її до виведення з ладу.

Як вибрати глушилку, на що звертати увагу

Коптери ворога коригують вогонь, скидають гранати, ВОГи, вибухівку на наші позиції. Не завжди є можливість скористатись аероскопом чи іншими приладами. Якщо з'явився візуальний контакт, – врятує антидронова глушилка. Компанія «Небо наше» пропонує різні антидронові системи для використання на будь-яких ділянках фронту. Рушниці проти дронів доступні з потужністю 50 та 80 Вт.

Всі прилади тут тестуються на полігоні в умовах, наближених до бойових. При необхідності можна замовити тест-драйв, отримати консультацію експертів з технічних питань. Відправлення приладів відбувається по всій території України.